پروفیل فولادی

پروفیل فولادی
[av_section min_height=” min_height_pc=’25’ min_height_px=’500px’ padding=’default’ margin=” custom_margin=’0px’ color=’main_color’ background=’bg_color’ custom_bg=” background_gradient_color1=” background_gradient_color2=” background_gradient_direction=’vertical’ src=” attach=’scroll’ position=’top left’ repeat=’no-repeat’ video=” video_ratio=’16:9′ video_mobile_disabled=” overlay_enable=” overlay_opacity=’0.5′ overlay_color=” overlay_pattern=” overlay_custom_pattern=” shadow=’no-border-styling’ bottom_border=’no-border-styling’ bottom_border_diagonal_color=’#333333′ bottom_border_diagonal_direction=’scroll’ bottom_border_style=’scroll’ scroll_down=” custom_arrow_bg=” av-desktop-hide=” av-medium-hide=” av-small-hide=” av-mini-hide=” id=” custom_class=” aria_label=” av_element_hidden_in_editor=’0′ av_uid=”] [av_three_fifth first min_height=” vertical_alignment=” space=” row_boxshadow=” row_boxshadow_color=” row_boxshadow_width=’10’ custom_margin=” margin=’0px’ mobile_breaking=” border=” border_color=” radius=’0px’ padding=’0px’ column_boxshadow=” column_boxshadow_color=” column_boxshadow_width=’10’ background=’bg_color’ background_color=” background_gradient_color1=” background_gradient_color2=” background_gradient_direction=’vertical’ src=” background_position=’top left’ background_repeat=’no-repeat’ highlight=” highlight_size=” animation=” link=” linktarget=” link_hover=” title_attr=” alt_attr=” mobile_display=” id=” custom_class=” aria_label=” av_uid=”] [av_textblock size=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” font_color=” color=” id=” custom_class=” av_uid=’av-kk5anaeo’ admin_preview_bg=”]

پروفیل فولادی

پروفیل در لغت به معنای مقطع ثابت و طول زیاد است  که با توجه به جنس و استحکام کاربرد فراوانی دارد. انواع مختلف پروفیل‌های فولادی را می‌توان به دو دسته پروفیل‌های صنعتی و ساختمانی دسته‌بندی نمود. پروفیل فولادی یکی از مصالح ساختمانی پرکاربرد و مهم است که در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می‌گردد. پروفیل‌ها با توجه به کاربرد آن به دو نوع ساختمانی و صنعتی تقسیم ‌می‌شوند. پروفیل‌های فولادی در دو نوع گرم (مستقیم) و سرد (غیرمستقیم) تولید و به بازار عرضه می‌گردند. این محصولات به طور معمول در طول‌های ۶، ۱۲ و ۱۴ متر در بازار موجود بوده و با استانداردهای متفاوتی تولید می‌گردد. معروف‌ترین استاندارد این محصولات که در ایران نیز رعایت می‌گردد، استاندارد اروپایی DIN می‌باشد. از انواع پروفیل‌های فولادی، می‌توان به پروفیل ساده، استیل، گالوانیزه، صنعتی و پروفیل Z اشاره نمود.

بیشترین کاربرد پروفیل‌های فولادی در مصارف ساختمانی و ساخت در و پنجره و سقف ساختمان‌ها می‌باشد. پروفیل‌های فولادی از تنوع بسیار برخوردارند و از جهات گوناگونی تقسیم و دسته‌بندی می‌شوند. دسته‌بندی پروفیل‌ها از لحاظ ساخت به صورت سه دسته نورد گرم، نورد سرد و مرکب می‌باشد. در روش نورد سرد، محصولات در مراحل ابتدایی تولید شکل‌دهی می‌شوند و پس از آن با خم کردن و پرس به مرحله پایانی می‌رسد و ناودانی تولید می‌شود. در روش نورد گرم، محصولات از شمش و از طریق فرآیند نورد گرم تولید می‌شوند و شکل نهایی این پروفیل‌ها شبیه قوطی است. در روش مرکب، محصول ترکیبی از پروفیل سرد و گرم می‌باشد که در دو نوع باز و بسته موجود است.

از طرفی، پروفیل‌ها از لحاظ شکل ظاهری به دو دسته باز و بسته تقسیم می‌شوند. لوله و قوطی، درب و پنجره ساختمانی، درب‌های کرکره‌ای و پروفیل UPVC از جمله پروفیل‌های بسته هستند. تیرآهن، تسمه، میلگرد، چهارپهلو، ناودانی، نبشی و هاش نیز در دسته پروفیل‌های باز قرار می‌گیرند.

از جمله کاربردهای گسترده و متنوع پروفیل‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

   • نرده‌های فلزی برای در و پنجره ساختمان؛ کناره راه پله‌ها و نرده‌کشی اطراف کارخانجات
   • شاسی تریلرها و نفتکش‌ها
   • صنایع خودروسازی
   • ساخت پایه میز و صندلی
   • پوشش سقف سوله
   • ساخت چهارچوب‌های بزرگ آهنی و قالب‌های فلزی
   • ساخت کرکره‌های مغازه
[/av_textblock] [/av_three_fifth][av_two_fifth min_height=” vertical_alignment=” space=” row_boxshadow=” row_boxshadow_color=” row_boxshadow_width=’10’ custom_margin=” margin=’0px’ mobile_breaking=” border=” border_color=” radius=’0px’ padding=’0px’ column_boxshadow=” column_boxshadow_color=” column_boxshadow_width=’10’ background=’bg_color’ background_color=” background_gradient_color1=” background_gradient_color2=” background_gradient_direction=’vertical’ src=” background_position=’top left’ background_repeat=’no-repeat’ highlight=” highlight_size=” animation=” link=” linktarget=” link_hover=” title_attr=” alt_attr=” mobile_display=” id=” custom_class=” aria_label=” av_uid=”] [av_image src=’https://otpn.ir/wp-content/uploads/2021/01/پروفیل-min.jpg’ attachment=’6134′ attachment_size=’full’ copyright=” caption=” styling=” align=’center’ font_size=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’ animation=’no-animation’ hover=” appearance=” lazy_loading=’disabled’ link=” target=” title_attr=” alt_attr=” id=” custom_class=” av_element_hidden_in_editor=’0′ av_uid=’av-kk5amt6e’ admin_preview_bg=”][/av_image] [/av_two_fifth][/av_section]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.