لوله فولادی گاز

لوله فولادی گاز
[av_section min_height=” min_height_pc=’25’ min_height_px=’500px’ padding=’default’ margin=” custom_margin=’0px’ color=’main_color’ background=’bg_color’ custom_bg=” background_gradient_color1=” background_gradient_color2=” background_gradient_direction=’vertical’ src=” attach=’scroll’ position=’top left’ repeat=’no-repeat’ video=” video_ratio=’16:9′ video_mobile_disabled=” overlay_enable=” overlay_opacity=’0.5′ overlay_color=” overlay_pattern=” overlay_custom_pattern=” shadow=’no-border-styling’ bottom_border=’no-border-styling’ bottom_border_diagonal_color=’#333333′ bottom_border_diagonal_direction=’scroll’ bottom_border_style=’scroll’ scroll_down=” custom_arrow_bg=” av-desktop-hide=” av-medium-hide=” av-small-hide=” av-mini-hide=” id=” custom_class=” aria_label=” av_element_hidden_in_editor=’0′ av_uid=”] [av_three_fifth first min_height=” vertical_alignment=” space=” row_boxshadow=” row_boxshadow_color=” row_boxshadow_width=’10’ custom_margin=” margin=’0px’ mobile_breaking=” border=” border_color=” radius=’0px’ padding=’0px’ column_boxshadow=” column_boxshadow_color=” column_boxshadow_width=’10’ background=’bg_color’ background_color=” background_gradient_color1=” background_gradient_color2=” background_gradient_direction=’vertical’ src=” background_position=’top left’ background_repeat=’no-repeat’ highlight=” highlight_size=” animation=” link=” linktarget=” link_hover=” title_attr=” alt_attr=” mobile_display=” id=” custom_class=” aria_label=” av_uid=”] [av_textblock size=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” font_color=” color=” id=” custom_class=” av_uid=’av-kk3pqea0′ admin_preview_bg=”]

لوله فولادی گاز

لوله های فولادی گاز در دو نوع درزدار و بدون درز ، در انواع سیاه فولادی و گالوانیزه که طی فرایندهای مختلفی  تولید و عرضه می شوند. لوله های بدون درز، با فرایند سوراخکاری یا اکستروژن تولید میشوند و هیچ درزی در طول ندارند و یا در روشی دیگر،ورق های فولادی به شکل یک سیلندر در می آیند و سپس درز آن را بصورت طولی جوش میدهند .

استانداردهای لوله های فولادی گاز: DIN، ANSI، BS ، ISO

لوله های فولادی DIN2440 و DIN2441

درزدار و بدون درز و با سطوح خارجی سیاه گالوانیزه و یا از فولاد St33-2 و طبق استاندارد DIN17100 تولید می شوند. فشار نامی ۲۵ بار و فشار آزمایش در کارخانه با آب ۵۰ بار است. این نوع لوله ­ها از نوع دو سر ساده و دو سر دنده با بوشن هستند که برای اتصال دنده ای مناسب  میباشند.

ضخامت دیواره لوله های فولادی در استاندارد ANSI با Schedule بیان میشود و محدوده آن از Schedule5 تا Schedule160 متغیر میباشدکه اصولا ضخامت جداره لوله با اندازه لوله تغییر میکند.

رده بالاتر در بخش لوله ها بیانگر ضخامت بیشتر در جداره لوله برای یک قطر معین بکاربرده که با توجه به نوع استفاده و مکان مورد نظر بصورت دوسر دنده، فلنجی و یا دوسر ساده برای جوش عرضه میشوند

لوله های BS1387

این نوع لوله فقط از نوع بدون درز  برای اتصال دنده ای و یا اتصال جوشی تا قطر نامی ۱۵۰ میلیمتر بصورت دو سر ساده، یا بصورت دوسردنده با بوشن و در سه وزن سبک، متوسط و سنگین عرضه میشوند. این لوله ها تا دمای ۲۶۰ درجه سانتیگراد و فشار کار مجاز ۲۱ بار کاربرد دارند به شرطی که ضخامت جداره آنها از آنچه که در جدول وزن متوسط داده شده کمتر نباشد و نوع اتصال لوله از نوع جوشی باشد.

برای اتصال نوع دنده ای در دمای کار ۲۶۰ درجه سانتیگراد، حداکثر فشار مجاز آن تا ۹ بار کاهش میابد.

لوله ها ی فولادی BS3600

این نوع لوله هم از نوع درزدار و بدون درز و از نظر ترکیب شیمیایی و نوع ساخت در پنج گروه با ترکیب های مختلف عرضه میشوند.

در نهایت لوله های فولادی در استاندارد ایزو طبق ضوابط مندرج در استانداردهای ISO65 و ISO4200 عرضه میشوند.

لوله های ISO65 مناسب برای اتصال دنده ای و یا  اتصال جوشی تا قطر ۱۵۰ میلیمتر به صورت دوسردنده با بوشن میباشندو لوله های ISO4200 از نوع دوسر ساده و در دو نوع درزدار و بدون درز برای مصارف عمومی و تخصصی مورد استفاده قرار میگیرند.

موارد قابل استفاده از لوله صنعتی

لوله های فولادی ریخته گری نفت نیز برای انتقال نفت خام و انتقال گاز طبیعی در چاه های نفت استفاده می گردند.که با توجه آلیاژ استفاده شده در لوله های فولادی به دو دسته لوله صنعتی سیاه و لوله صنعتی گالوانیزه تقسیم بندی می شوند.

لوله های فولادی سیاه بدون پوشش می باشند ولی لوله های گالوانیزه با روکش فلزی میباشند که پوشش استفاده شده برروی این محصول جهت کاهش خوردگی لوله می باشد . لوله فولادی سیاه نیز به دو دسته لوله های درزدار و بدون درز تقسیم بندی می شوند.

لوله های فولادی درزدار برای ساخت مصنوعات، ساخت سازه های فلزی، تولید اتپروفیل های قوطی و انتقال مایعات و لوله های فولادی بدون درز نیز برای ساخت مخازن تحت فشار بالا، تاسیسات پالایشگاه ها و نیروگاه ها و هم چنین صنایع گاز استفاده می گردند.

نحوه تولید لوله

برای تولید لوله صنعتی ابتدا برش کاری انجام شده و نوار ورق به اندازه محیط لوله آماده می گردد. پس از آن ورق به لوله تبدیل شده و جوش کاری درز لوله انجام می گیرد. مرحله بعد براده برداری از سطح جوش و تقسیم بندی لوله فولادی به شاخه های مساوی می باشد. هم چنین صاف کاری و قاب گیری از لوله نیز در مرحله بعدی وجود داشته و در مرحله آخر نیز بازرسی و کنترل کیفیت محصول مورد نظر می باشد.

جهت خرید مستقیم و بدون واسطه شما باید دقت داشته باشید تا محصول را از تولید کننده ،وارد کننده و یا نمایندگان معتبر دریافت کنید تا از نظر اقتصادی متضرر نشوید. شما می توانید برای خرید انواع لوله صنعتی به صورت مستقیم و بدون واسطه با قیمت واقعی با ما در ارتباط باشید.

[/av_textblock] [/av_three_fifth][av_two_fifth min_height=” vertical_alignment=” space=” row_boxshadow=” row_boxshadow_color=” row_boxshadow_width=’10’ custom_margin=” margin=’0px’ mobile_breaking=” border=” border_color=” radius=’0px’ padding=’0px’ column_boxshadow=” column_boxshadow_color=” column_boxshadow_width=’10’ background=’bg_color’ background_color=” background_gradient_color1=” background_gradient_color2=” background_gradient_direction=’vertical’ src=” background_position=’top left’ background_repeat=’no-repeat’ highlight=” highlight_size=” animation=” link=” linktarget=” link_hover=” title_attr=” alt_attr=” mobile_display=” id=” custom_class=” aria_label=” av_uid=”] [av_image src=’https://otpn.ir/wp-content/uploads/2021/01/fooladi-gaz-pipe-300×300.jpg34.jpg’ attachment=’5520′ attachment_size=’full’ copyright=” caption=” styling=” align=’center’ font_size=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’ animation=’no-animation’ hover=” appearance=” lazy_loading=’disabled’ link=” target=” title_attr=” alt_attr=” id=” custom_class=” av_element_hidden_in_editor=’0′ av_uid=’av-kk3pp59n’ admin_preview_bg=”][/av_image] [/av_two_fifth][/av_section]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.