فلنج گلودار فولادی

فلنج گلودار فولادی
[av_section min_height=” min_height_pc=’25’ min_height_px=’500px’ padding=’default’ margin=” custom_margin=’0px’ color=’main_color’ background=’bg_color’ custom_bg=” background_gradient_color1=” background_gradient_color2=” background_gradient_direction=’vertical’ src=” attach=’scroll’ position=’top left’ repeat=’no-repeat’ video=” video_ratio=’16:9′ video_mobile_disabled=” overlay_enable=” overlay_opacity=’0.5′ overlay_color=” overlay_pattern=” overlay_custom_pattern=” shadow=’no-border-styling’ bottom_border=’no-border-styling’ bottom_border_diagonal_color=’#333333′ bottom_border_diagonal_direction=’scroll’ bottom_border_style=’scroll’ scroll_down=” custom_arrow_bg=” av-desktop-hide=” av-medium-hide=” av-small-hide=” av-mini-hide=” id=” custom_class=” aria_label=” av_element_hidden_in_editor=’0′ av_uid=”] [av_three_fifth first min_height=” vertical_alignment=” space=” row_boxshadow=” row_boxshadow_color=” row_boxshadow_width=’10’ custom_margin=” margin=’0px’ mobile_breaking=” border=” border_color=” radius=’0px’ padding=’0px’ column_boxshadow=” column_boxshadow_color=” column_boxshadow_width=’10’ background=’bg_color’ background_color=” background_gradient_color1=” background_gradient_color2=” background_gradient_direction=’vertical’ src=” background_position=’top left’ background_repeat=’no-repeat’ highlight=” highlight_size=” animation=” link=” linktarget=” link_hover=” title_attr=” alt_attr=” mobile_display=” id=” custom_class=” aria_label=” av_uid=”] [av_textblock size=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” font_color=” color=” id=” custom_class=” av_uid=’av-kk3pd2mx’ admin_preview_bg=”]

فلنج گلودار فولادی

فلنج گلودار فولادی که به آن فلنج گردن دار نیز گفته می‌شود، همانطور که از اسم و تصویرش پیداست، دارای گردنی به شکل مخروط است. شعاع گردن بر اساس قطر لوله تنظیم می‌‌شود و به آن جوش داده خواهد شد. وجود گردن در فلنج گلودار سبب شده است که میزان تحمل فلنج افزایش یابد.

این نوع از فلنج‌ها اغلب برای فشارهای بالا و همینطور دمای زیر صفر گزینه‌های بسیار عالی بوده و سبب می‌شوند که میزان بار نوسانی به طور دقیق سرشکن شود. این محصول در دو مدل بلند و معمولی عرضه می‌شود که وابسته به اتصالات BUTT WELD  است. این محصول گزینه‌ای بسیار عالی برای وقتی است که دما زیاد است و سبب می‌شود که تنش‌های برشی به حداقل برسد. مشخصاتی که انتهای گردن فلنج دارد با مشخصات لوله‌ای که به آن جوش داده می‌شود از نظر قطر و ضخامت یکسان است.

ضخامت فلنج‌ها به طور کلی با توجه به جوش لب به لب کم می‌شود. وجود مخروط سبب می‌شود که عملیات امتحان جوش با اشعه ایکس به طور دقیق دنبال شود. در نظر داشته باشید که فلنج‌های گرندار با کلاس‌های ۲۵۰۰ قابل مصرف بوده و نصب این گزینه از نظر هزینه با توجه به کیفیت بسیار عالی که دارد ارزان و مناسب است.

مشخصات فلنج گلودار از جنس فولاد

فلنج گلودار فولادی در مدل‌های PN10-16-20-150 به بازار عرضه می‌شود و در لاین دوم مدل‌های کلاس ۳۰۰ الی ۲۵۰۰ آن تولید و به فروش می‌رسد. این سری از فلنج‌ها با استفاده از پیچ و مهره به همراه جوشکاری به شیرآلات و همینطور لوله و اتصالات متصل می‌‌شوند. سر گلودار این فلنج‌ها می‌‌تواند به سادگی به انواع لوله‌های مانیسمان جوشی متصل شوند و سمت دیگر آن با استفاده از پیچ و مهره به شیرهای سایز بزرگ متصل خواهد شد.

فلنج های گلودارفولادی کلاس ۱۵۰ در محیط‌هایی استفاده می‌‌شود که نیاز به تحمل دما و فشار بالایی داشته و همینطور میزان ارتعاشات در این فضا بیشتر است.

نوع دیگری از فلنج گلودار فولادی وجود دارد که اتصالات فشار قوی هستند و برای لوازم موتورخانه‌ای مورد استفاده قرار می‌‌گیرند. فلنج گلودار فولادی فشار قوی می‌تواند تا ۵۰۰۰ فشار بار را تحمل نمایند.
قیمت فلنج فولادی بر اساس سایز و میزان تحمل آن محاسبه میگردد؛ در واقع هرچه میزان تحمل فشار این محصولات بیشتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر است.

انواع فلنج گلودار

به عنوان یکی از پرفروش‌ترین فلنج فولادی گلودار می‌ توان به فلنج‌های کلاس ۳۰۰ WN اشاره کرد. این محصولات دارای نوع سطح برجسته هستند و جنس آنها فولاد خالص است. نوع اتصال فلنج گسکت و پیچ است و پیچ های مورد استفاده برای آن سرتاسر رزوه شده است.نوع قویتر این محصول فلنج گلودار فولادی ۶۰۰ است که از گسکت برای اتصال آن استفاده می‌شود و سطح برجسته آن دارای شیارهای استاندارد تحمل فشار بیشتر است.به طور کلی فلنج های گلودارفولادی در مدل‌های ۱۵۰، ۳۰۰ و ۶۰۰ بیشترین فروش را به خود اختصاص داده و نوع اتصال طراحی شده برای آنها اغلب تمام رزوه‌ای است.

انتخاب فلنج مناسب

برای اینکه بتوانید بهترین مدل فلنج گلودار فولادی را برای خود انتخاب کنید اول باید هدف پروژه و میزان حساسیت آن را بررسی کنید و سپس با توجه به تولیدکننده فلنج گلودار و در نظر گرفتن  شرایط در اجرای  پروژه و میزان تحمل بار زیاد نوع فلنج خود را انتخاب کنید. چناچه قطر لوله‌های استفاده شده کم باشد  و میزان تحمل باردر پروژه ضعیف‌تر باشد،میتوانید از  مدل‌های بدون گلو مانند فلنج کور و یا اسلیپون فولادی استفاده کنید.

فلنج لبه‌دار مثل فلنج‌های معمولی است. لایه پایینی ندارد، انتهای آن پخ دارد و لوله در سر دیگر جوش لب به لب می‌شود. لپ جوینت فلنج مثل یک فلنج اسلیپون معمولی است که جای واشر ندارد و لبه سمت داخلی آن پخ دارد و معمولا برای فلنج گردان یا نگهدارنده کف رینگ یا کولار (استاب اند) استفاده می‌شود.
این فلنج قابلیت این را دارد که بر روی محور خود چرخش داشته باشد. از این رو تنظیم پیچ‌های آن ساده است. چون این Flange با سیال تماس ندارد، یکی از کاربردهای آن در مواردی است که سیستم در معرض زنگ‌زدگی و خوردگی است. استفاده از این فلنج از نظر اقتصادی نیز به صرفه است. ولی مقاومت آن در برابر خستگی بسیار کمتر از فلنج گردندار است.

[/av_textblock] [/av_three_fifth][av_two_fifth min_height=” vertical_alignment=” space=” row_boxshadow=” row_boxshadow_color=” row_boxshadow_width=’10’ custom_margin=” margin=’0px’ mobile_breaking=” border=” border_color=” radius=’0px’ padding=’0px’ column_boxshadow=” column_boxshadow_color=” column_boxshadow_width=’10’ background=’bg_color’ background_color=” background_gradient_color1=” background_gradient_color2=” background_gradient_direction=’vertical’ src=” background_position=’top left’ background_repeat=’no-repeat’ highlight=” highlight_size=” animation=” link=” linktarget=” link_hover=” title_attr=” alt_attr=” mobile_display=” id=” custom_class=” aria_label=” av_uid=”] [av_image src=’https://otpn.ir/wp-content/uploads/2021/01/فلنج-گلودار-فولادی-1-300×300-1.jpg24.jpg’ attachment=’5504′ attachment_size=’full’ copyright=” caption=” styling=” align=’center’ font_size=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’ animation=’no-animation’ hover=” appearance=” lazy_loading=’disabled’ link=” target=” title_attr=” alt_attr=” id=” custom_class=” av_element_hidden_in_editor=’0′ av_uid=’av-kk3pcfqa’ admin_preview_bg=”][/av_image] [/av_two_fifth][/av_section]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.